Роз’яснення

Оновлено! Про надання пільг та субсидій в ОСББ!

Опубліковано в рубриці Новини, Роз'яснення Прокоментувати

Міністерство соцполітики, за підписом Міністра, від 20.03.2018 року надало лист-розяснення щодо надання пільг та субсидій в ОСББ. Читає мо уважно! В ньому розяснюється і щодо внесків в ремонтний та резервний фонди. … Читати повністю


Щодо перевірки димвентканалів у будинку ОСББ

Опубліковано в рубриці Законодавство, Роз'яснення Прокоментувати

Правилами безпеки систем газопостачання визначено:

Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. … Читати повністю


Заробітна плата голови правління

Опубліковано в рубриці Новини, Роз'яснення Прокоментувати


З Нового року встановлюється мінімальна заробітна плата, що визначена державою, у розмірі 3723 грн.

Як це має бути в ОСББ, тим більш невеликому, щоби дотриматися вимог чинного законодавства?

Якщо ОСББ приймає рішення про трудові відносини з головою правління, але немає можливості сплачувати мінімальну зарплату(невеликий будинок, тощо) , то може бути ухвалено рішення загальних зборів про прийняття його на роботу на умовах неповного робочого часу (неповного робочого дня чи тижня).Нормальна тривалість робочого тижня ─ 40 годин, а голова ОСББ може трудитися та умовах неповної зайнятості 5-6 годин на тиждень. Це може бути, скажімо, щодня ─ по 1 годині чи 3 дні на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця) по 2 години або ж 2 дні (вівторок і п’ятниця ─ по 3 години).

Дотримання гарантованого розміру мінімальної зарплати передбачено ст. 31 Закону України «Про оплату праці». У разі ж роботи на умовах неповного робочого часу гарантований розміру мінімальної зарплати визначають пропорційно виконаної норми праці. … Читати повністю


Користування підвалами та іншими допоміжними приміщеннями в ОСББ

Опубліковано в рубриці Роз'яснення Прокоментувати


Деякі співвласники будинку використовують підвал будинку для зберігання власного майна, або лоджії загального користування для сушки білизни, сміттєпровід на поверсі під комору, тощо.

п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII передбачено, що співвласники мають право вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов й обмежень, установлених законом або рішенням співвласників.

Керуючись абзацами 4, 10 ч. 9 ст. 10 Закону № 2866, питання про використання спільного майна, а також визначення обмежень на користування спільним майном належать до виключної компетенції загальних зборів співвласників.
Тож, у разі якщо на загальних зборах співвласників буде проголосовано за встановлення додаткової плати за використання допоміжних приміщень в особистих цілях, дії ОСББ по нарахування внесків у підвищеному розмірі будуть правомірними і співвласник зобовязаний вносити цю плату за користування спільним майном.


Заплатити податок за квартиру

Опубліковано в рубриці Консультації, Роз'яснення Прокоментувати

Інформація для голів правлінь(керуючих) ОСББ!

Напевно до Вас вже зверталися люди щодо сплати податку за квартири більше 60м2.

Трохи інформації.

Ставка для фізичних осіб-громадян встановлена у розмірі 6,89грн за м2, для оплати за 2016 рік.
Сплатити необхідно всім, хто має більше 60м2 загальної площі квартири та\або за будинки більше 120м2.
Тобто, за квартиру загальною площею 63м2 (пільга на 60м2) треба сплатити за 3м2 х 6,89 = 20,67грн\ за рік.
За будинок загальною площею 200м2 (пільга 120м2) необхідно сплатити 80м2 х 6,89 = 551,2грн\за рік.
Якщо у власності є квартира і будинок (з вище вказаною аналогічною площею), то сплатити треба: 83м2 х 6,89 = 571,87грн\за рік.
Я не розписую інші варіанти,так як є відмінності для великих квартир та великих будинків, в тому числі для юросіб. Цю інформацію краще отримати у фіндепартаменті міської ради.
Важливо! Той, хто отримав повідомлення від податкової про сплату цього податку, повинен був сплатити суму за 2016 рік до 25 серпня 2017 року. Далі тепер для них буде нараховуватися пеня(штраф). Але, якщо такого повідомлення Ви не отримували, то сплатити свій податок за 2016 рік треба на протязі 2017 року.
Не зволікайте! Повідомьте своїх співвласників!


Чи може ОСББ укладати договори з головою правління як із ФОПом

Опубліковано в рубриці Роз'яснення Прокоментувати

… Читати повністю


До уваги правлінь ОСББ! Зарплата персоналу.

Опубліковано в рубриці Роз'яснення Прокоментувати

ab6885d1fab10251f79b0c81a0f7b272Мінімальна заробітна плата (МЗП) — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

 Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб (ст. 95 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

… Читати повністю


1 2 3 4 5 6 7   Next »