Інформбюро

ОСББ — це не «міні-ЖЕК»!

Опубліковано в рубриці Консультації 1 коментар

ОСББ -цк не міні ЖЕК

Як це визначено діючим законодавством, власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку. Згідно з Цивільним Кодексом України, розпорядження таким майном здійснюється за згодою всіх співвласників. У малих будинках  з невеликою кількістю квартир це достатньо легко втілити у життя, але домовитися всім співвласникам у дев’ятиповерхівці – досить проблематично. У такому випадку механізмом прийняття управлінських рішень в умовах спільної власності є ОСББ.

Метою створення ОСББ є легітимне прийняття спільних рішень щодо  питань утримання та використання спільного майна. При цьому правовий режим власності не змінюється, ОСББ не стає власником квартир, нежитлових приміщень, спільного майна у будинку. ОСББ не є і не може бути виконавцем житлово-комунальних послуг. Ваші приватизовані  або придбані квартири, в тому числі і сам будинок, не є комунальним майном. … Читати повністю


Ліфт – наше спільне майно

Опубліковано в рубриці Консультації Прокоментувати

imagesОдне з болючих питань у наших багатоповерхівках – це і ліфти. Мешканці таких будинків не цілком обізнані у тонкощах: за який рахунок і хто повинен утримувати та обслуговувати ліфти, проводити експертні обстеження, ремонтувати. Велика кількість мешканців звикла до того, що за все відповідає ЖЕК.

Але, які насправді реалії?

Згідно з частиною 2 статті 382 Цивільного кодексу, власники квартир будинку є співвласниками всіх конструкцій будинку і його обладнання, в тому числі і ліфту – він належить їм всім на праві спільної сумісної власності. … Читати повністю


Дозволи в ОСББ від Держгірпромнагляду

Опубліковано в рубриці Роз'яснення, Роз'яснювальні листи Прокоментувати

Держгірпромнаглядом України опрацьовано протокольне рішення засідання Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних із утворенням та функціонуванням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, зокрема,  в частині необхідності отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, в тому числі на експлуатацію ліфтів, що встановленні в будинках ОСББ. … Читати повністю


Щодо співпраці комунальних підприємств з ОСББ

Опубліковано в рубриці Роз'яснювальні листи Прокоментувати

12


Дахова котельня в ОСББ

Опубліковано в рубриці Роз'яснювальні листи Прокоментувати

1234_0003_thumb1234_0004_thumb1234_0005_thumb


Включення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій

Опубліковано в рубриці Роз'яснювальні листи Прокоментувати

До Вашої уваги надається спільний лист-розяснення  від Державної Податкової Служби України та Міністерства  житлово-комунального господарства України щодо включення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій та установ … Читати повністю


« Previous   1 2 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20