Власники скаржаться на холод у квартирі. Що робити голові ОСББ?

images (1)Така ситуація торкається майже кожного голову ОСББ. Хоча ОСББ не є виконавцем послуг з централізованого опалення, тим не менш, згідно Закону та Статуту, об’єднання повинно сприяти співвласнику в отриманні якісних житлово-комунальних послуг. Тим більш, що за стан внутрішньо-будинкових теплових мереж, як правило, теплокомуненерго не несе відповідальності. Що робити?..

Перш за все, голова ОСББ, повинен ретельно ознайомитися з Постановою КМУ №630 від 21.07.2005 ” Про затвердження  Правил надання послуг ЦО…”, особливо у частині  Порядку перевірки кількісних та\ або якісних показників надання послуг (п.34-39). Крім того, правильним буде, якщо голова ОСББ зробить декілька копій чистих актів -претензій( згідно Додатку 2 до цієї Постанови), має вміти допомогти співвласнику його скласти, прийняти участь у комісійній перевірці  по факту надання неякісної послуги та  сприяти подальшим відносинам між споживачем та виконавцем послуги.

Як діяти, якщо співвласник скаржиться на холод у квартирі, а при цьому подача тепла ТКЕ до будинку є нормативною? Коли в одних квартирах  по одному стояку 20-23, в інших, які скаржаться,  майже 15 градусів?

Це може відбуватися і у звязку  з так званим “шайбування” внутрішньо-будинкової мережі – стояків, засмічення батарей опалення на перших поверхах, самостійного втручання власником квартири та встановлення додаткових секцій батарей, зменшення діаметрів труби, тощо. Все це необхідно відповідно перевірити і встановити фактичну картину.

Рекомендую діяти таким чином. Перш за все, необхідно офіційно прийняти заяву від власника квартири-споживача. Після цього, комісійно, як правило це члени правління зі залученням майстра (представника) теплопостачальної організації, необхідно встановити факт ненормативної температури повітря у квартирі власника-споживача.

Перед початком вимірювання температури повітря  у кімнаті рекомендується провести візуальний огляд  з метою виключення факторів, що можуть спричинити надмірні тепловтрати в опалюваному приміщенні, зокрема: перевірити цілісність вікон, квартирок, наявність і цілісність ущільнювачів віконних та балконних блоків. Якщо встановлено факт переобладнання опалення, не проектного втручання у систему та таке інше, то це вказується в акті-протоколі.

Вимірювання температури повітря в опалюваному приміщенні  рекомендується проводити в його центрі в трьох точках по висоті приміщення: 25 см від рівня підлоги, 1,5 м від рівня підлоги та на відстані 25 см від стелі.

Вимірювання температури повітря в опалюваних приміщеннях житлових будинків рекомендується проводити в кожному опалюваному приміщенні окремо. В ОСББ бажано мати свій ЗВТ(засіб вимірювання температури) та періодично перевіряти  його у службі метрології та стандартизації.

Фактичне значення температури повітря в опалюваному приміщенні  розраховується як середнє арифметичне результатів спостережень показів ЗВТ Результати вимірювання рекомендується оформлювати “протоколом проведення вимірювання температури повітря в опалювальних приміщеннях квартири №… житлового будинку №….по вул…”

Мінімальна температура ( визначається НПА):

– у жилих кімнатах = +18 град. С;

– кухня = +16 град.С;

– ванна кімната = +23

Один примірник такого протоколу надається споживачеві, другий- представнику ТКЕ, а копія залишається у документообігу ОСББ для подальшого його розгляду та прийняття відповідного рішення правлінням, у разі такої необхідності.




Опубліковано в рубриці Роз'яснення

Ваш коментар