До уваги правлінь ОСББ! Зарплата персоналу.

ab6885d1fab10251f79b0c81a0f7b272Мінімальна заробітна плата (МЗП) — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

 Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб (ст. 95 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

 Якщо у штатному розписі  ОСББ фігурує мінімальна заробітна плата, то у разі її підвищення також слід внести зміни до штатного розпису відповідним Наказом.

Попри те, що системи та розміри оплати праці є істотними умовами праці, роботодавець зобов’язаний повідомити працівників про зміни в оплаті праці за два місяці тільки у випадку, якщо зміни відбуватимуться у бік погіршення (ст. 103 КЗпП). Якщо йдеться про підвищення заробітної плати, у т. ч. у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, попереджати про таке підвищення за два місяці не потрібно.

Увага! У певних випадках заробітна плата, яку фактично отримуватиме працівник, може бути менше за мінімальну. Наприклад, при роботі на умовах неповного робочого часу, коли оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП). За таких умов доплату до рівня мінімальної заробітної плати не провадять.

Те, що в ОСББ приймається кошторис один раз на рік в кінці\на початку року, а в багатьох  ОСББ поширені випадки, коли правління “привязуючи” зарплату до МЗП, не передбачає автоматичного  збільшення МЗП для  своїх працівників при її зміні на протязі року, тому що : “це у нас поки не передбачено кошторисом”, то це є порушенням закону. І “сховатися” за Закон Про ОСББ не вдасться. Тому рекомендується головам правлінь все ж  виконувати вимоги ЗУ Про працю, не конфліктувати з цих питань з інспекціями  фіскальної служби та охорони праці і, як наслідок, не отримувати  штрафні санкції, як персонально до посадової особи, так і до ОСББ. 

І ще одна важлива інформація:

В будь-якому разі, навіть при неповному робочому часі персоналу ОСББ, нарахування ЄСВ відбувається з привязкою до встановленної  державою МЗП. Тобто з 01.01.17  це становить – 704грн. (22% від 3200). Це норма ч.5 ст.8 Закону України від 08.07.2010 № 2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» : “… якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки.”

 

 

Опубліковано в рубриці Роз'яснення

Ваш коментар