Загальнобудинковий ВОГ


Останнім часом побільшало питань щодо встановлення у Житомирі загальнобудинкових лічильників газу на будинках ОСББ.
Розглянувши наявні нармативно-правові акти, можна зробити висновок,що ця вимога визначена відповідною Постановою НКРЕКП. Ці лічильники встановлюються за рахунок Оператора ГРМ.

Але! Це повинно відбуватися, як мінімум, на підставі проектної документації і за згодою співвласників, відповідно до діючого законодавства.
Від встановлення загальнобудинкового ВОГ, поки що, відмовитися не є розумним, тому що нарахують споживання у три рази більше і потім прийдеться роками судитися або взагалі припинять газопостачання на будинок. Тому рекомендується головам правління ОСББ : якщо Ви побачили на підїзді повідомлення щодо відключення газу на будинок – терміново звязуйтеся з ПАТ Житомиргаз. Виясніть причину, вимагайте Договір на монтаж і проектну документацію. Не поспішайте самостійно підписувати договір і давати дозвіл на роботи! Це є компетенція правління (по Договору), а по реконструкції спільного майна, тобто газових мереж – компетенція загальних зборів! Тому робіть все правильно, у відповідності з нашим профільним законом.
п.с. Вчора, народним депутатом А.Бабак було передано на розгляд ВРУ законопроект №5722, який можливо поставить крапку у взаємодіях зі встановленням в БКБ загальнобудинкових ВОГ.

Опубліковано в рубриці Новини, Роз'яснення

Ваш коментар