Законопроект 1565 прийнято Верховною Радою!

smhxznpanijtwkzu-yosrphwu-byev14 травня 2015 року Верховна Рада України, 256 голосами прийняла довго очікуваний законопроект №1565. Надіємося, що затримки з підписом від Президента не буде.

Дякуємо всім, хто прийняв участь у відправленні листів до народних депутатів, голови ВРУ, Президенту!

Це наша  загальна перемога, але все тільки починається!..

Для загального розуміння того, що саме було прийнято у цьому законопроекті, читайте нижче:

 

Спрощена інформаційна довідка по законопроекту №1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»

 1. Багатоквартирним будинком визначено такий, у якому є 3 та більше квартир або нежитлових приміщень.
 2. Приміщення, які призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, визначені як допоміжні і не мають переводитися у нежитлові без відповідного рішення їх співвласників.
 3. управління багатоквартирним будинком стає окремою ДОГОВІРНОЮ послугою.
 4. Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.
 5. Попередній власник будинку зобов’язаний передати один примірник технічної документації на будинок співвласникам в особі їх об’єднання (ОСББ) або особі, уповноваженій співвласниками, у передбаченому цим Законом порядку. У разі якщо ОСББ не створено та уповноважену особу не визначено, то примірник технічної документації на будинок передається управителю, якого обрано відповідно до закону.
 6. Обсяг зобов’язань та відповідальності кожного співвласника за договором, який є обов’язковим для всіх співвласників, визначається пропорційно до його частки співвласника.
 7. Співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах. На цих зборах відбувається обрання уповноваженої особи (осіб) від співвласників будинку. Ця особа підписує договір від імені співвласників будинку з управителем, якого визначили загальні збори. Якщо збори не відбулися і письмовим опитуванням співвласників не досягнуто рішення щодо визначення управителя, то ОМС самостійно, через конкурс, визначає управителя будинку.
 8. Строк договору на управління будинком = 1 рік.
 9. Важливі питання приймаються 2\3 голосів співвласників. Менш важливі, простою більшістю.
 10. Закон набирає чинності з 1 липня 2015 року.
 11. Земельні ділянки передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 12. У Законі Про ОСББ відбулися зміни:
  • більше не буде членів та нечленів. Всі = співвласники автоматично.
  • Балансоутримання більше не буде, а буде передача майна співвласників в управління.
  • Створення ОСББ може відбутися і за письмовим опитуванням.
  • Вирішено на законодавчому рівні питання пільг та субсидій для ОСББ (раніше була тільки Постанова КМУ)

Цим Законом,  Кабінету Міністрів України доручено до 1 липня 2015 року розробити порядок списання з балансу органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності та на протязі 6 міс. привести нормативні акти у відповідність закону.

 

Опубліковано в рубриці Законодавство, Новини

17 коментарі до Законопроект 1565 прийнято Верховною Радою!

 1. Валентина

  Будинок зданий та заселений в 1984 році. ОСББ створено 2005 році, передано на баланс ОСББ без відповідної комісії, належної документації, з експлікацією земельної ділянки по типовому акту в 2012. Міська рада відмовляється проводити капітальний ремонт будинку, не дозволила оформити право власності на земельну ділянку, віддавши частину землі без відома , без погодження з мешканцями під будівництво торгового центру.

 2. Валентина

  Як боротись? Суд, як відомо на стороні органу місцевого самлврядування.

 3. admin

  Згідно Закону – то тільки у судовому порядку. Але з землею іноді спрацьовує київський варіант(як на Осокорках)…

 4. ріхард.

  управляючий збирає плату без наявності договору за послуги які не надає. не приймає участі в усунені аварії . Немає списків і телефонів аварійних служб. До кого звертатись, хто може це вирішити?

 5. admin

  будь ласка, надайте трохи більше інформації щодо управляючого. Це юрособа чи фоп? Ваш будинок ОСББ?

 6. Антоніна

  Доброго дня!На 11 поверсі 10-типоверхового будинку є нежитлові приміщення.З’явився новий власник цієї нерухомості і сказав,що будуватиме 8 квартир.Члени ОСББ проти. Підскажіть,будь ласка, як законним шляхом заборонити це будівництво.Якими повинні бути дії мешканців будинку?

 7. admin

  Власник нежитлових приміщень на 11 поверсі зобов’язаний отримати технічні умови і зробити проект реконструкції нежитлових приміщень на житлові. Він буде звертатися до ОМС , ДАБІ для оформлення та отримання дозвільних документів. ОСББ не може заборонити власнику скористатися своїм правом самостійно розпоряджатися своїм майном. Тим не менш, ОСББ може прийняти рішення щодо заперечення реконструкції (перепланування) у будинку та направити таке рішення до органів влади, з вмотивованим доведенням, що цією перебудовою будуть порушені права та інтереси інших співвласників майна. Відповідна комісія розгляне вашу заяву та прийме рішення щодо дозволу такого будівництва.

 8. Анна

  Добрый день, подскажите, на сегодня КМУ разработало/утвердило Порядок бесплатной передачи зем. участка в собственность или в постоянное пользование совладельцам многоквартирного дома? Я не могу найти.
  Благодарю.

 9. admin

  Пока такого Порядка нет.У КабМина срок до 01.01.16.

 10. Ирина

  Здравствуйте, каков правовой статус земельного участка, если участок в 1955г был передан в пользование домоуправлению, на нем построен ведомственный дом, в доме ДВЕ квартиры, на сегодня они приватизированы… что получается с землей? она в пользовании у собственников? или согласно ст.42 у управляющей организации? и регулируются ли их правоотношения законами про много квартирные дома?

 11. admin

  В Законе №417 четко определено: багатоквартирний будинок – житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. 42 статья ЗемКодекса вам не подходит. Пользуйтесь ст.40

 12. Наталія

  Здравствуйте! Скажите пожалуйста на сегодняшний день Кабинет Министров разработал Порядок бесплатной передачи земельного участка, если нет, то чем необходимо руководствоваться в таком случае?

 13. admin

  Цей Порядок згідно Закону повинен був зявитися до 01.01.16. Але, станом на 18.01.16 його ще немає.

 14. Олег

  я проживаю в служебном не приватезированой квартире от министерства обороны . сейчас я нахожусь на пенсии. как Ваш закон подходит нам?

 15. admin

  Владельцем квартиры остается МО. Оно и есть тем субъектом, которое принимает решение, наравне с другими владельцами квартир- как и кто будет управлять в вашем доме.

 16. Наталия

  Здравствуйте! Жильцы нашего многоквартирного дома пока не приняли решение о создании ОСББ. Но на предварительном собрании уже было сказано, что ОСББ будет создано 51% голосов, а не 2/3 как сказано в Законе. И все, кто был против создания ОСББ не будут в дальнейшем принимать участие в собраниях и “их голоса ничего не значат”. Так ли это? Спасибо.

 17. admin

  Для создания ОСМД руководствуйтесь ст.6 Закона Про ОСББ. Для создания необходимо 50% +1 голос и больше. Все остальные, кто против создания ОСМД, будут обязаны выполнять решения ОСМД. В дальнейшем, для некоторых решений будет нужно 67 % голосов ( 2\3), для других = 50%+1 голос.

Ваш коментар