Звернення до депутатів Верховної Ради

завантаження

Головам депутатських фракцій  та груп ВР та голові Верховної Ради України!

На розгляді в комітетах Верховної Ради України знаходиться проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій (реєстраційний номер 3233).

Зазначений законопроект покликаний усунути колізію між нормами Податкового кодексу України та Законами України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про кооперацію», «Про споживчу кооперацію» щодо розподілу майна при ліквідації відповідних неприбуткових організацій (Податковий кодекс передбачає передачу майна іншій неприбутковій організації або в дохід бюджету, у той час як зазначені закони – розподіл серед співвласників ОСББ, членів кооперативів).

Законопроект отримав позитивний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України.

Прийняття зазначеного законопроекту очікують тисячі об’єднань співвласників багатоквартирного будинку і житлово-будівельних кооперативів в Україні, статус яких як неприбуткових організацій нині опинився під загрозою через вищезгадану колізію. Також уже сотні новостворених ОСББ не можуть нині отримати статус неприбуткових організацій і розпочати повноцінну роботу. Це стримує фінансування співвласниками багатоквартирних будинків енергоощадних заходів у житлі та створює соціальну напругу.

Тому просимо народних депутатів Вашої фракції підтримати під час розгляду в комітетах Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій (реєстраційний номер 3233), а також невідкладно прийняти цей законопроект за основу та в цілому.

 

Опубліковано в рубриці Новини

Ваш коментар