Земельна ділянка для багатоквартирного будинку

thumb_75394_news_mОстаннім часом побільшало питань від голів правлінь  ОСББ та інших громадян щодо прибудинкової земельної ділянки для багатоквартирного будинку – що і як?

Давайте розглянемо це питання.

 По-перше, 

Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

По-друге, прибудинкова територія і територія санітарного прибирання , як правило,  не будуть співпадати у межах. Прибирання певної прибудинкової території визначається Правилами благоустрію у місті, а от сама прибудинкова територія – землевпорядною документацією. У якій можуть бути певні обмеження і сервітути.  

Відповідно до діючого законодавства, якщо земельна ділянка знаходиться у державній чи комунальній власності, то така земельна ділянка надається у постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. 

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Станом на 1 грудня 2016 року такого Порядку від КМУ ще немає.

 Що з вище викладеного виходить?

Таким чином, якщо юрособа ОСББ звертається до ОМС щодо надання прибудинкової території у  власність ОСББ, то це фактично суперечить діючому законодавству і більш того, за таких обставин може привести до того, що юридична особа – ОСББ, яка отримає собі прибудинкову територію у власність, при певних обставинах може  статися так, що ЮО ОСББ стане банкрутом чи боржником і тоді земельна ділянка може бути по суду передана кредитору… Що тоді будуть робити співвласники – власники квартир зі своїми квартирами – шпаківнями?.. Правильно, як мінімум спалювати на вогнищі перед будинком голову ОСББ разом з правлінням… Тому перед тим, як починати зараз процедуру отримання прибудинкової території для ОСББ у власність,  треба, по-перше, добре подумати, і по-друге, як це вимагає Закон, прийняти таке рішення на загальних зборах не менш ніж 67% голосів співвласників.

Поточна рекомендація наступна: Не поспішати! Краще дочекатися Порядку від КМУ і вже потім приймати якійсь дії з прибудинковою землею БКБ.

 

 

Опубліковано в рубриці Новини, Роз'яснення

Ваш коментар