Оплата за ліфт

Кошти за технічне обслуговування ліфтів сплачують всі власники квартир та приміщень  у  будинку, крім квартир першого поверху та не житлових приміщень, що не мають окремих виходів безпосередньо на сходові клітини.

Витяг з листа від 13. 12. 2010 N 7/10-14755  за підписом заступника Міністра з питань житлово-комунального господарства Ласікова С. А.

«…Законом України “Про приватизацію державного житлового фонду” передбачено, що власники приватизованого житла в багатоквартирних будинках є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання, а тому повинні брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до частки у майні будинку. Крім того, статтею 66 Житлового кодексу УРСР в редакції із змінами, внесеними Законом України “Про внесення змін і доповнень до Житлового кодексу Української РСР” від 06. 05. 93 N 3187-XII, також встановлено, що плата за користування житлом обчислюється виходячи із загальної площі квартири.
Таким чином мешканці платять не за користування ліфтом, а беруть участь у покритті витрат на утримання (технічного обслуговування) ліфтів.

Така ж схема встановлена щодо всіх будівельних та інженерних конструкцій і систем будинку (система димовидалення та пожежегасіння, сміттєпровід, сходові клітини, покрівля тощо).
Окрім того, пов’язувати послуги з технічного обслуговування ліфтів з кількістю проживаючих в будинку не доцільно. Це пояснюється багатьма чинниками, насамперед такими як: кількість проживаючих в квартирах чи будинку постійно змінюється; також має місце той факт, що в квартирі проживає більша кількість людей ніж кількість зареєстрованих, і навпаки. В той же час, квадратний метр загальної площі квартир будинку є сталою величиною і дає змогу рівномірно розподілити витрати обслуговуючого підприємства.»
Опубліковано в рубриці Роз'яснювальні листи

Ваш коментар