Користування підвалами та іншими допоміжними приміщеннями в ОСББ


Деякі співвласники будинку використовують підвал будинку для зберігання власного майна, або лоджії загального користування для сушки білизни, сміттєпровід на поверсі під комору, тощо.

п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII передбачено, що співвласники мають право вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов й обмежень, установлених законом або рішенням співвласників.

Керуючись абзацами 4, 10 ч. 9 ст. 10 Закону № 2866, питання про використання спільного майна, а також визначення обмежень на користування спільним майном належать до виключної компетенції загальних зборів співвласників.
Тож, у разі якщо на загальних зборах співвласників буде проголосовано за встановлення додаткової плати за використання допоміжних приміщень в особистих цілях, дії ОСББ по нарахування внесків у підвищеному розмірі будуть правомірними і співвласник зобовязаний вносити цю плату за користування спільним майном.

Опубліковано в рубриці Роз'яснення

Ваш коментар