Щодо прийняття рішення про відшкодування пільг у будинках, які обладнані даховими котельнями

Звернення Мешканцям будинків, де створено ОСББ і де розташовані автономні дахові котельні, останнім часом не відшкодовують пільги та субсидії на опалення та гаряче водопостачання у зв’язку з відсутністю відповідних нормативних актів держави.

Але, певна категорія громадян, які мають право на такі пільги не можуть залежити від того, де вони проживають. Тому,  Асоціація ОСББ “Жито-Мир”, спільно з керівництвом Богунської районної ради та персональним сприянням її голови та заступника, виступили ініціаторами клопотання перед виконкомом місцевої ради щодо прийняття відповідного рішення. Текст листа-клопотання викладений нижче:

16\37  _від _05.05.2014р.

 Першому заступнику

 міського голови м. Житомира

п. Сухомлину С.І.

«щодо проекту рішення виконкому»

 

 Шановний  Сергію Івановичу!

АОСББ «Жито-Мир» клопоче перед виконкомом міської ради про затвердження проекту рішення в редакції, розробленого Богунською районною радою м. Житомира ( супров.лист від 07.04.2014  № 5\234).

На сьогоднішній день у питаннях діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які мають у спільній власності дахові котельні, є проблема призупинення відшкодування пільг та субсидій певним категоріям громадян за послуги з опалення та гарячого водопостачання.

Як визначено листом Мінрегіонбуду від 26.03.2014 №7\13 – 3427, ОСББ не є і не може бути виробником або виконавцем житлово-комунальних послуг в розумінні вимог ЗУ « Про житлово-комунальні послуги» і , відповідно, може бути лише споживачем цих послуг.

Основна діяльність об`єднань полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників квартир та приміщень на володіння та користування спільним майном, належного утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам ОСББ в отриманні житлово-комунальних послуг.

ОСББ, які мають у своїй спільній власності дахові котельні, виступають у ролі колективного замовника послуг за договорами, які безпосередньо укладаються з відповідними підприємствами:

1) з постачальником природного газу на дахову котельню;

2) з постачальником електроенергії для роботи насосів модулів котельні;

3) зі спеціалізованим підприємством, що виконує технічне обслуговування обладнання дахової котельні.

На підставі цих договорів, такі ОСББ щомісяця виконують фактичний розрахунок витрат на опалення та гаряче водопостачання будинку, але при цьому не виступають у ролі виконавця послуги і тому не можуть формувати планову ціну чи тариф на таку послугу.

Вартість опалення та гарячого водопостачання напряму залежить від природних чинників, і як показує багаторічне спостереження, фактичні витрати по будинку на 30-35% є меншими від економічно обґрунтованих планових витрат (тарифу) з централізованого опалення, що визначений для  місцевого Теплокомуненерго.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 №860 визначено порядок  надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, але  послуги з опалення та гарячого водопостачання, на жаль, не були нею враховані.

Розуміючи важливість виконання конституційних обов’язків держави щодо соціального захисту певної категорії громадян, з метою недопущення  відмови у праві отримання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги в будинках ОСББ, просимо Вас сприяти прийняттю рішення  виконавчим комітетом «Про погодження розміру оплати послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання для мешканців ОСББ, будинки яких обладнані даховими котельнями», що ініційовано членом виконавчого комітету міської ради, головою Богунської районної ради м. Житомира  Янушевич Л.П.

З повагою,

Голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир»,

Член Нацради з питань сприяння створення ОСББ при КМУ         підпис                              І.М.Скоропад

Опубліковано в рубриці Консультації

Ваш коментар