Судовий наказ в ОСББ

завантаженняРеалії сьогодення  в ОСББ такі, що наразі сплата внесків і платежів, встановлених ОСББ, не є оплатою житлово-комунальних послуг, яка передбачена чинним законодавством як одна із вимог, за якими може бути видано судовий наказ. А тому вимога про стягнення заборгованості за такими внесками і платежами не може розглядатися в порядку наказного провадження. Виключення такого права у ОСББ не дає змогу стягувати із недобросовісних платників заборгованість у наказовому провадженні. Хоча деякі ОСББ спромоглися провести такі накази через суд і розібратися зі своїми боржниками, тим не менш, у судів є всі підстави розглядати поняття ” заборгованість за ЖКП”  окремо від поняття ” внески та платежі в ОСББ”.

Тому, 03.02.2016 року включено до порядку денного на розгляд ВРУ законопроект  №3349: “Про внесення змін до ст.96 ЦПКУ щодо розширення переліку вимог, які можуть розглядатися в порядку наказного провадження”, а саме :

Стаття 96. Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ. Судовий наказ може бути видано, у разі якщо:

3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення, внесків і платежів, встановлених об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;

Таким чином, головам ОСББ рекомендується поки що призупинити судову наказову роботу з боржниками та дочекатися прийняття цього Закону. Це дасть змогу не ризикувати з визначенням особистої позиції окремого судді щодо наказного впровадження в ОСББ, та не подавати окремі позови до суду. Рекомендується  Вам поки що впливати на боржника письмовими попередженнями, особистими перемовинами та таке інше, при  цьому доводячи до останніх, що сума їх  боргу може стати вдвічі більше від тієї, що їм необхідно сплатити зараз.

 

Опубліковано в рубриці Роз'яснення

Ваш коментар