Щодо димо-вентиляційних каналів у житлових будинках ОСББ

zamer-skorosti-dvizheniya-vozduhaНормативно-правой акт який регулює відносини у частині безпечного функціонування  димо0вентиляційних каналів вимагає від керівника ОСББ наступне:

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

димові  канали  опалювальних  печей,  ємкісних водонагрівачів для  опалення  і  опалювальних  котлів, які працюють сезонно – не рідше  1  разу  на  рік  перед  початком опалювального сезону, а які працюють цілий рік, – 2 рази на рік (навесні і восени);

Вентиляційні   канали   підлягають   перевірці  і  прочищенню одночасно з димовими.

Перевірка   і  прочищення  димових  і  вентиляційних  каналів оформляється  актом,  в  якому  зазначається  їх  стан за такими ж параметрами,  що й при первинній перевірці (п. 4.5.19 Правил). Один примірник акта повинен передаватися СПГГ. Строк зберігання актів – 12 місяців.

Контроль    за    проведенням   перевірок   стану   димових і вентиляційних  каналів  з  метою  визначення  їх  придатності  для подальшої  експлуатації  в  строки,  встановлені   Правилами, покладається  на житлово-експлуатаційні організації, незалежно відїх  відомчої  належності,  і  керівників  (власників)  громадських будинків.

Димові  і  вентиляційні  канали  на  горищах, а при суміщеній покрівлі  –  на  оголовках  повинні  бути побілені і пронумеровані фарбою  відповідно  до  номерів квартир. Реєстри нумерації каналів зберігаються у власників будинків, квартир, громадських будівель.

У   випадку  виявлення  несправних  димових  і  вентиляційних каналів,   а   також   не   придатних  до  подальшої  експлуатації, представник  організації,  який виконує їх перевірку, зобов’язаний попередити   власника   під  розписку  про  заборону  користування газовими   приладами   та  апаратами,  негайно  повідомити  СПГГ і представити  СПГГ  акт  перевірки для відключення газових приладів від газопроводу.

У   багатоквартирних житлових будинках вказані роботи повинні виконуватися тільки спеціалізованою організацією.”

В АОСББ “Жито-Мир” укладено Договір з  спеціалізованною організацією, яка буде надавати ці послуги за безумовним  критерієм: якість – ціна. Вартість однієї перевірки каналів з однієї квартири = 25 грн. Таким чином, сплачуючи фактично 2 грн. в місяць з квартири у складі внеску на утримання будинку (т.зв. “квартплати), а при дворазовій перевірці в рік = 4 грн\міс., ОСББ – члени АОСББ “Жито-Мир” отримають своєчасну та кваліфіковану послугу щодо перевірки димвентканалів у будинку та складання відповідного акту.

Увага! Перевірка наявності тяги у димвентканалі, що  виконується (але це не факт!) один раз на три роки силами газопостачальної організації не має відношення до послуги щодо перевірки та прочищенню димвентканалів, яка визначена вище викладеною інформацією.

Опубліковано в рубриці Консультації, Новини

Ваш коментар