Щодо перевірки димвентканалів у будинку ОСББ

Правилами безпеки систем газопостачання визначено:

Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, – два рази на рік (навесні і восени);

димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;

димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) – не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві – з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів – 12 місяців.

Димові і вентиляційні канали на горищах будинків, а при суміщеній покрівлі – на оголовках повинні бути побілені і пронумеровані фарбою відповідно до номерів квартир.

У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов’язана попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

До початку робіт із ремонту димових і вентиляційних каналів, заміни газового обладнання і пічного опалення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) житлового будинку подається заява газорозподільному підприємству про необхідність відключення газових приладів і апаратів від системи газопостачання. Ремонтні роботи димових каналів допускається починати тільки після відключення газового обладнання від системи газопостачання. Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці.

Трохи конкретніше для ОСББ.

Перш за все повинен бути договір між ОСББ і цією спеціалізованою організацією. Наказом  Мінрегіону №190 ця обовязкова послуга визначена так : обслуговування димвентканалів. Тобто саме так  замовляєте і вказуєте у договорі цю послугу. В ньому прописуємо відносини так, як вони потрібні і зручні саме для вашого будинку і відносин співвласників. Можливо є сенс прописати , що у разі порушення співвласником квартири норм проектного рішення по ДВК, приведення його до нормального і робочого стану виконується окремо за рахунок такого співвласика тощо… Не забуваємо про те, що сам Акт перевірки ДВК визначений у Додатку 2 до Правил безпеки систем газопостачання (пункт 6.8 глави 6 розділу V). Він за своєю формою є рекомендованим, але бажано притримуватися саме її.

Опубліковано в рубриці Законодавство, Роз'яснення

Ваш коментар