Відповідно до Постанови КМУ від 05.07.19 №690 визначено 5 варіантів укладання договорів зі споживачами водопостачання\водовідведення. Розглянемо всі ці варіанти, для того щоби визначитися на загальних зборах співвласників будинку, увага!, до 1 травня 2020 року – який саме варіант договору на цю послугу прийняти.
Перший варіант:
1.Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньо-будинкових систем).
За цим договором, що укладається з кожним споживачем (квартирою), буде збиратися платня за :
1) спожиту послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів на послугу та обсягу спожитих послуг, визначеного відповідно до законодавства;
2) абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;
3) обслуговування, поточний ремонт внутрішньо-будинкових систем багатоквартирного будинку, яке буде виконувати виконавець послуги (водоканал);
4) обслуговування вузлів комерційного обліку.
Другий варіант :
2. Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговуванням внутрішньо-будинкових систем).
За таким договором, що укладається з кожним споживачем (квартирою), буде збиратися платня за :
1) спожиту послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів на послугу та обсягу спожитих послуг, визначеного відповідно до законодавства;
2) абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;
3) обслуговування вузлів комерційного обліку;
4) обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньо-будинкових систем, що забезпечують надання послуг у багатоквартирному будинку, здійснюється за рахунок споживачів, за вибором виконавця (-ів) споживачами.
Третій варіант :
3. Типовий договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
За таким договором, колективний споживач – юридична особа, самостійно здійснює розподіл отриманих послуг між своїми споживачами у будинку, самостійно визначає як, хто і у який спосіб буде виконувати роботи з обслуговування внутрішньо-будинкових мереж. Тобто колективний споживач за цим договором сплачує лише 2 складові : за об’єм отриманої послуги у будинок і за обслуговування вузла комерційного обліку.
Четвертий варіант:
4. Типовий колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
За цим варіантом договору, споживач – це уповноважена особа, яку обрали на загальних зборах споживачі для укладання і супроводу цього договору, яка самостійно здійснює розподіл отриманих послуг між своїми споживачами у будинку, визначає як, хто і у який спосіб буде виконувати роботи з обслуговування внутрішньо-будинкових мереж. Уповноважена особа відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання для здійснення споживачами оплати за спожиті послуги і уповноважена особа за цим договором сплачує виконавцю послуги лише 2 складові : за об’єм отриманої послуги у будинок і за обслуговування вузла комерційного обліку.
П’ятий варіант:
5. Типовий договір з індивідуальним споживачем, приміщення якого є самостійним об’єктом нерухомого майна.
Це стосується власників приміщень у будинку, які хоч і є учасниками ОСББ (наприклад), але укладають самостійні договори на водопостачання своїх приміщень (аптек, магазинів, офісів тощо).
Підсумовуючи вище викладене, головам правлінь ОСББ необхідно виносити на розгляд своїх загальних зборів лише 3 варіанти прийняття договорів.
Це перший, другий або третій.
На мою суб’єктивну думку, найбільш логічним на сьогодні буде договір другого варіанту. Але це, безумовно, на розсуд загальних зборів ОСББ.