Інформбюро

РЕМ надав договір з надання послуг комерційного обліку

Опубліковано в рубриці Консультації Коментарі Вимкнено до РЕМ надав договір з надання послуг комерційного обліку

Останнім часом надходить інформація, що Житомирський РЕМ розсилає головам ОСББ Договори з надання послуг комерційного обліку. Предмет Договору – це оплата послуг (робіт) РЕМа щодо вузлів обліку. Як правило, у додатку вказують будинкові лічильники на ліфт і загальне освітлення.

Що робити?

По-перше, такі договори не треба брати взагалі, мотивуючі, що вони до вас не відносяться. По-друге, якщо Ви вже їх отримали, а тим більш офіційно, то офіційно потрібно надати відповідь про те, що ці послуги вже передбачені у тарифі на передачу\ розподіл електроенергії.(згідно п.2.1.9. Кодексу комерційного обліку електроенергії). Крім того, цим Кодексом визначено, що:

 Періодична повірка, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб електричну енергію), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються за рахунок ОСР.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб електричну енергію), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на ОСР(оператор системи розподілу)


З травня 2020 року діють нові правила укладання договорів з Водоканалом

Опубліковано в рубриці Законодавство, Консультації Прокоментувати

Відповідно до Постанови КМУ від 05.07.19 №690 визначено 5 варіантів укладання договорів зі споживачами водопостачання\водовідведення. Розглянемо всі ці варіанти, для того щоби визначитися на загальних зборах співвласників будинку, увага!, до 1 травня 2020 року – який саме варіант договору на цю послугу прийняти.

… Читати повністю


Щодо доступу в будинок ОСББ та співпраці з провайдерами (оновлено)

Опубліковано в рубриці Законодавство, Новини Прокоментувати

 Оновлено! До уваги голів правлінь ОСББ!

Інформуюємо  Вас про те, що 08.02.2017 Верховна Рада (ВР) прийняла в другому читання та в цілому законопроект №4159 “Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж” … Читати повністю


Щодо перевірки димвентканалів у будинку ОСББ

Опубліковано в рубриці Законодавство, Роз'яснення Прокоментувати

Правилами безпеки систем газопостачання визначено:

Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. … Читати повністю


Заробітна плата голови правління

Опубліковано в рубриці Новини, Роз'яснення Прокоментувати


З Нового року встановлюється мінімальна заробітна плата, що визначена державою, у розмірі 3723 грн.

Як це має бути в ОСББ, тим більш невеликому, щоби дотриматися вимог чинного законодавства?

Якщо ОСББ приймає рішення про трудові відносини з головою правління, але немає можливості сплачувати мінімальну зарплату(невеликий будинок, тощо) , то може бути ухвалено рішення загальних зборів про прийняття його на роботу на умовах неповного робочого часу (неповного робочого дня чи тижня).Нормальна тривалість робочого тижня ─ 40 годин, а голова ОСББ може трудитися та умовах неповної зайнятості 5-6 годин на тиждень. Це може бути, скажімо, щодня ─ по 1 годині чи 3 дні на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця) по 2 години або ж 2 дні (вівторок і п’ятниця ─ по 3 години).

Дотримання гарантованого розміру мінімальної зарплати передбачено ст. 31 Закону України «Про оплату праці». У разі ж роботи на умовах неповного робочого часу гарантований розміру мінімальної зарплати визначають пропорційно виконаної норми праці. … Читати повністю


Користування підвалами та іншими допоміжними приміщеннями в ОСББ

Опубліковано в рубриці Роз'яснення Прокоментувати


Деякі співвласники будинку використовують підвал будинку для зберігання власного майна, або лоджії загального користування для сушки білизни, сміттєпровід на поверсі під комору, тощо.

п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII передбачено, що співвласники мають право вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов й обмежень, установлених законом або рішенням співвласників.

Керуючись абзацами 4, 10 ч. 9 ст. 10 Закону № 2866, питання про використання спільного майна, а також визначення обмежень на користування спільним майном належать до виключної компетенції загальних зборів співвласників.
Тож, у разі якщо на загальних зборах співвласників буде проголосовано за встановлення додаткової плати за використання допоміжних приміщень в особистих цілях, дії ОСББ по нарахування внесків у підвищеному розмірі будуть правомірними і співвласник зобовязаний вносити цю плату за користування спільним майном.


Готуємо будинок до опалювального періоду!

Опубліковано в рубриці Новини Прокоментувати

imagesПорядок підготовки житлового будинку до опалювального періоду визначений відповідним нормативним актом : двостороннім наказом Міністерства палива та енергетики та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 №620\378. Цим Наказом встановлені єдині правила та порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду. … Читати повністю