ВРУ прийняла у першому читанні законопроект №1565

images13 січня 2015 року, Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект  «Про особливості  здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Це величезний крок у нашій загальній справі!  Надіюся, що друге читання  цього законопроекту і прийняття його ВРУ вже не за горами. Вітаю!

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53058

Даний законопроект врегульовує питання прав і обов’язків співвласників у багатоквартирних будинках взагалі. Враховуючи на те, що нас перш за все хвилюють зміни, які передбачаються для вже створених ОСББ, то до Вашої уваги нижче викладається спрощена таблиця змін, яка і стосується новостворення та функціонування  діючих ОСББ:

Page1Page2Page3Page4Page5Page6

Опубліковано в рубриці Новини

2 коментарі до ВРУ прийняла у першому читанні законопроект №1565

 1. admin

  У редакції законопроекту №1565, в статті №6 Закону Про ОСББ, визначено, що Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках).Чи можна розуміти це так, що виключно власники квартир та приміщень повинні безпосередньо бути присутніми на установчих зборах?

   
 2. admin

  Формула «створюється лише власниками» вказує на те, хто перебуватиме зі створеною юридичною особою в правовідносинах. Права і обов’язки набуває власник квартири, а не його представник.
  Для прикладу: коли створюється ТОВ, поширеною є практика представництва за довіреністю (навіть у статуті розписується представник) але ТОВ створене не представником, а тим, хто дав йому довіреність. Це — загальні принципи цивільного законодавства щодо представництва.

   

Ваш коментар